19 Nisan 2016 Salı

Diriliş Türkiye

Senan Kazımoğlu
senan@turkata.com

Türkiye tarih boyu İslam devletlerine ev sahipliği yapmış, son hilafetin varisi olan kutlu bir ülke. Başlangıç iyi başlamasa da aslan düştüğü yerden kalkar misali, şuan da devin uyanma zamanı gelmiştir. Ama konumuz bu değil asıl konumuz biz bu kutlu ülkenin değerini ve bu dirilişin önemini ne kadar biliyoruz?
Bazen Türkiyeli arkadaşlarla sohbet ederken onlara “siz daha neye sahip olduğunuzun farkında bile değilsiniz” diyorum. Bugün Türkiye’nin petrolü, gazı ve. b. yeraltı kaynakları ya yok ya da yok denilecek kadar az. Ama Türkiye’nin gecmişten gelen öğle değerleri öyle kutlu bir tarihi var ki, sanki bu ülke Türk ve İslam devletlerine baş olmak için kurulmuş. Belki de Allah bu yüzden bu devlete bu kadar bereket veriyor.  Doğru Türkiye’de bunun farkında olan bu kutlu dava için gayret gösterenler var ama şuan de beklenen düzeyde değil. Evet, biz daha dirilişin başındayız. Bu diriliş Allahın izniyle gerçekleşecektir. Bizim vazifemiz sadece bu dirilişin gerçekleşmesine elimizden gelen desteği göstermektir.
Ama ne yazık ki, bazen muhafazakar gençler bile öyle gereksiz işlerle uğraşıyorlar ki bu da dirilişimizi geciktiriyor. Zaten İslam dünyasının hali ortada bizim artık boşuna kaybedecek, boş islerle uğraşacak zamanımız yok. Artık topyekun millet olarak particiliği, ırki ve mezhepi taassubu bir kenara bırakarak dirilişimiz için çalışmak zorundayız. Bizim bundan başka yolumuz ve kurtuluşumuz yok. Ya bu dirilişi gerçekleştireceğiz ya da topyekun yok olup gideceğiz. Bu dirilişte buradan, yani Türkiye’den gerçekleşecek.
Türkiye istese de, istemese de İslam devletlerinin lokomotifidir. Mazlum milletlerin gözü geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye’nin üzerindedir. Elhamdulillah ki, Türkiye artik bu kutlu dirilişin ateşini fişeklemiştir. Bize düşen artık Türkiye için İslam Ümmeti için çalışıp bu kutlu davanı zafere ulaştırmaktır. ALLAH MUVAFFAK EYLESIN.
Yazımı bir Yemen Milletvekilinin sözüyle bitirmek istiyorum:
“İSLAM BİR VÜCUTTUR, BU VÜCUDUNDA BAŞI TÜRKİYEDIR. EĞER BAŞ SAĞLAM OLURSA BÜTÜN VÜCUT SAĞLAM OLUR, EĞER BAŞ HASTA OLURSA BÜTÜN VÜCUT HASTA OLUR”